Ceny od … na liście wyników wyszukiwania

Zdarza nam się otrzymywać maile od obiektów z zapytaniem skąd wzięła się cena wyświetlana przy ich ofercie w liście wyników wyszukiwania.

Nasza definicja “ceny od” jest następująca:

Cena od to znormalizowana najniższa cena za pobyt przez 1 dobę (noc) dla 1 osoby.

“Cena od” jest automatycznie, codziennie obliczana dla każdego obiektu przez nasz system.

Kolumna Ceny od wyników wyszukiwania zopla.pl

Kolumna Ceny od wyników wyszukiwania zopla.pl

Jak system oblicza “cenę od”?

System szuka najniższej ceny, aktualnej na dzień dzisiejszy, ze wszystkich cen i pokoi obiektu. Uwzględnia przy tym ilu osobowy jest pokój jeżeli cena została podana za pokój a nie za osobę i dzieli cenę przez ilość osób w pokoju.

Przykład:

Pokój 1-osobowy cena 100 zł

Pokój 2-osobowy cena 180 zł

Wynik “ceny od”: 90 zł – bo pokój 2-os to 180 zł/2-os daje 90 zł/1-os czyli mniej niż w pokoju 1-osobowym.

Dlaczego obliczamy “cenę od”?

Aby umożliwić w miarę prostą i jednoznaczną ocenę poziomu cen w obiekcie kiedy jest on wyświetlany na liście wyników wyszukiwania noclegów postanowiliśmy obliczać codziennie aktualną cenę minimalną za 1 osobę bez względu na to jak obiekt podał ceny w ofercie.

Naszym zdaniem jest to jedyna w miarę obiektywna metoda szybkiego wzrokowego porównania poziomu cen w wielu obiektach na liście wyników wyszukiwania, gdyż gdyby ceny te były różne czyli “za pokój”, “za osobę w pokoju”, “za domek” nie było by możliwości jednoznacznego ich porównania.

Oczywiście nie wszystkim obiektom odpowiada taka prezentacja cen w liście wyników wyszukiwania ale należy pamiętać o jednym … ta wyszukiwarka noclegów jest dla pt. Klientów obiektów noclegowych i ta funkcja jest głównie dla nich a szczegółowy cennik obiektu znajduje się w jego prezentacji.

Pozostaw komentarz

Podobne artykuły